    #CRM-B22120012
    12 oz. Glossy Ceramic Latte Custom Coffee Mug
    #CRM-B22120012
    FOB
    USA
    Pricing & Quantity
    Quantity 36 72 144 288 576 1008
    STEP 01
    color
    Black
    Blue
    Green
    Maroon
    Red
    White
    6 color(s) available to choose from! selected
    Black
    Quantity
    36
    Show More Price
    Quantity
    36
    Blue
    Green
    Maroon
    Red
    White
    STEP 02
    CHOOSE YOUR QUANTITY
    Minimum Order Quantity: 36
    Minimum Order Quantity: 36
    STEP 03
    Select Imprint Options
    Select Imprint Method
    SELECT IMPRINT LOCATION (Optional)
    What imprint color would you like?
    Add Custom Color
    STEP 04
    Artwork instructions (if required)
    Preferred Vector File Types:
    • PDF (Adobe Acrobat)
    • CDR (Corel Draw)
    • AI or EPS (Adobe Illustrator)
    Other Accepted File Types:
    • DOC, PPT or PUB (Microsoft Office Files)
    • BITMAPS (.jpg, .tif, .pcx, .gif, .png, .bmp)
    UPLOAD YOUR ART/LOGO
    Grand Total
    Details
    Color Quantity Price Charges Amount
    View Details
    FOB
    USA
    Material Details Stoneware
    Product Size 4" H x 3.7" R x 2.56" B
    Available Colors Blue, Green, Maroon, Red, White
    Imprint Options 1 Color Imprint, 2 Color Imprint, Full Color
    Imprint Area 2.75" W x 2.00" H
    Decorated In USA
    Imprint Size 2.75" W x 2.00" H
    Add-Ons [TBD]
    Packaging Individually Wrapped
    Carton Details 36 per box\ Box Weight: 41.45 \ Box Dimensions: 21x21x16
    RUSH Production Details 3 DAY RUSH PRODUCTION is available with a 20% Unit Upcharge.
    2 DAY RUSH PRODUCTION is available with a 30% Unit Upcharge.
    Standard Shipping Cost Please contact us for shipping rates.
    Size Charts
    Download Image
    Add to Compare
    Add to Wishlist
    • Product-Details
    • Decoration-Details
    • Add-Ons
    • Production-And-Shipping
    • Event-Themes
    • share&export
    Material Details Stoneware
    Download Image
    Imprint Area 2.75" W x 2.00" H
    Decorated In USA
    Imprint Size 2.75" W x 2.00" H
    Add-Ons [TBD]
    Packaging Individually Wrapped